top of page

Ti Koha Ime


Ti Koha Ime

- poezi nga Lindita Doda


Ti koha ime, që ma thinje ëndrrën fjalët brenda së njëjtit labirinth m'i lë , diku ma fshehe mallin të bisedoj vetëm errësirës me të... Ti koha ime dhe pse me një pemë degëthyer më ngjan , vetëm mendimi se s'më shmang dot të bën të marrë... ndërroi stinët vjedhurazi , ngadalë , pa zhurmë vecse s'ma shmang dot përqafimin në të rëntë rruga nga unë...


15 views0 comments

Kommentare


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page