top of page

Rrapi i Mansit


Rrapi i Mansit

Nga Fatmir Terziu


Hija e tij e ka lënë një faqe bosh në Histori.

Herë ngrihet një kala e herë një shtëpi

për një dashuri

të përzgjedhur nga qindra

që vizitojnë sinorin e tij. Ai lëshon krenarinë

me krahët e shekujve mbi kurriz

dhe pikturon sytë me sqimë

për hir të dashurisë

së të dashuruarve që ikin e vijnë.

20 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page