top of page

QAFSHA TY!...


Natasha Limaj

Që të shkruaj s'u mundova, Poezinë nuk e kërkova… Jetën furtun’e tërmet , Ajo vjen e më troket.... Më cingëris e më ngacmon Nga gjumi përnatë më zgjon , Me kalin e frymzëimit , Kalëron skutat e shpirtit . Grumbulluar stivë brenda , Shum’të hidhura e pak të ëmbla, Ndonjëherë dhe natyrës , Qejf t'i përshkruaj fytyrën . Fjalë-za e krahasime Luajn’ thelle memorjes sime , Qafsha ty , e kam vërtet , S'më shkoi mendja për poet.

N. L . ( F )

55 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page