top of page

PERSIATJE


NJË POEZI NGA MYSLIM MASKA


Kush ma plagosi vendin tim të shenjtë?

Qe Shënjtë apo Djall?

Një plagë e tmerrshme në shpirtin tim !...

Ndoshta “ATA”që i nderonim!

Dhe pse ishin HALETE E KOMBIT…

Dhe ne muti i tyre, fatkeqsisht.

Athinë .


62 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page