top of page

PERLA?...


NjË FABUL NGA MYSLIM MASKA PERLA?... (FABUL HUMORISTIKE) Kush ma vodhi perlën? Qyqja ulëriti… Se qyqja i vë vezët Në fole të tjera… Unë jo, - tha Arabeli As unë, - jo,- tha Bilbili Unë, - tha ndershmërisht Skifteri: S’ishte perlë, ishte KRIMB, Ndaj e kollofita…12 – 10 – 2021.81 views2 comments

2 Comments


Faleminderit Z.Athanasi per angazhimin dhe per interpretimin inteligjent te fabules "PERLA".

Suksese, shendet e gezime ne familje. Me shume respekt, Myslim Maska, Athine.

Like

sotir.mimi
sotir.mimi
Oct 14, 2021

S.Athanasi:

E. . . , megjithatë, kjo poezi, ndonëse fshikulluese, është një PERLË e vërtetë.

Urime miku ynë Myslym! / S.Athanasi!/ Athinë.


Like

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page