top of page

Pas barazimit 0:0 me Wellsin


Pas barazimit 0:0 me Wellsin


Menaxheri italian i Shqipërisë, Edoardo Reja ka parashikuar që vija e parë e Uellsit do t'i bëjë Azzurrët të "vuajnë" në Euro 2020. Menaxherri veteran Reja numëron Lazio, Napoli dhe Torino midis klubeve të tij gjatë një karriere të jashtëzakonshme menaxheriale 42-vjeçare dhe thotë se Italia, Anglia dhe Franca janë tre ekipet e dalluara në Kampionatin e ardhshëm Evropian.

Por Reja, skuadra shqiptare e të cilit barazoi 0:0 me Uellsin me me ndeshjen para Euro 2020 të Shtunën, ka paralajmëruar Italinë që të ruhen nga Gareth Bale dhe kompania në ndeshjen e tyre në Grupin A në Stadio Olimpico të Romës. "Unë mendoj se Italia është një nga favoritët së bashku me Francën dhe Anglinë për të fituar turneun," tha 75-vjeçari Reja përpara miqësoreve të Cardiff City Stadium.

“Por Uells do të jetë një surprizë me siguri. Ata do ta bëjnë Italinë të vuajë pasi ka tre lojtarë sulmues me të vërtetë të shpejtë dhe taktikisht të mirë. “Mbrojtja dhe mesfusha bëjnë një filtër të mirë dhe skuadra ka vlera shumë të mira. "Uells ka një skuadër shumë të vështirë, fizikisht dhe teknikisht, dhe unë besoj se Uells mund të jetë një surprizë në finalet e Euro 2020.

“Ata kanë cilësinë e nevojshme për të bërë presion mbi çdo skuadër. Sigurisht që së pari duhet të shohim në cilat kushte do t'i afrohen këtij turneu. ”

12 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page