top of page

Nxirrni syzet e diellit dhe fustanet verore


Moti në Londër: parashikimi i valës 25 gradë C nga Met Office për këtë javë


Moti i mrekullueshëm është vendosur të vazhdojë

Mund të na lejohet vetëm një shëtitje në ditë, por fakti që është e ngrohtë dhe me diell e bën atë përvojë pak më të durueshme. Nëse moti do ishte gri dhe i vrazhdë, ne do të ishim më të tunduar të qëndrojmë komod dhe të punojmë nga shtrati ynë, diçka që përfundimisht nuk është e mirë për ne, kështu që lajmet që ne jemi vendosur për të marrë një dozë tjetër të motit të ngrohtë është shumë i mirëpritur. Mund të presim një valë mini-nxehtë në të gjithë kryeqytetin më vonë gjatë javës, kështu që nxirrni ato syze dielli dhe fustanet verore.

Met Office ka parashikuar diell dhe ngrohtësi prej 24C në Heathrow të enjten, 23 prill dhe të premten, 24 prill, me temperaturat që qëndrojnë mbi 20C për pjesën tjetër të javës. Parashikimi për Kew Gardens, në Richmond, është edhe më i lartë, me temperaturë prej 25C që pritet të Premten dhe diell nga muri në mur midis tani dhe atëherë.

Ne mund të jemi në bllokim dhe po punojmë nga shtëpia, por lëmë dritare të hapura dhe shijojmë diellin në fytyrën tonë edhe gjatë ecjes së përditshme, por thjesht mos harroni të distancoheni nga shoqëria.

15 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page