top of page

NUK BESOJ…


NUK BESOJ…

V. PËR DITËLINDJEN.

Rashë e vdiqa

Mbi petalet

E shpirtit tënd rrokullimë…

Ishe a s’ishe

Jam a s’jam

Nuk e di, nuk e dimë…

Jemi hije,

Jemi ëndrra

Që vertitemi nëpër botë

Nuk besoj që Perëndia,

Na stolisi

Kot më kot…

Athine, 15 GUSHT 2022

56 views4 comments

4 opmerkingen


Te uroj mireseardhjen,shendet dhe gezime. Shume te faleminderit per komentin e mencur

Suksese dhe juve. Me shume respekt, MYSLIMI.

Like

Dilemë përtej Hamletiane. Jemi, o Myslim Maska jemi, vetëm se nuk gjendemi ku jemi.

Like

Shume te nderuar miqte tane te hershem te rinise, Kozma dhe Natasha. Falnderimet tona te thella per urimin e Ditelindjes se Valentines. Shendet, gezime dhe urime paci Juve, Albana, Alketi dhe femijet e tyre. Me shume respekt dhe mall: Myslimi,Valentina.

Like

Kozma Gjergji
Kozma Gjergji
15 aug. 2022

Një shkrepëtim poetike kjo poezi, ndriçon fort bukur gjithçka Tuajën të veçant.

Duke u ndjerë pjesë e festës, unë dhe Natasha i shprehim shumë të respektuarës

Valentina urimet më të përzemërta për Ditëlindjen. Qoftë kurdoherë me shëndet të

mirë, jetë të gjatë e me plotë gëzime dhe suksese të Myslimit, Laurës, Orgesit, Nipit

dhe gjithë të shtrenjtëve të tjerë. Përqafime!

Like

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page