top of page

MISTER


Natasha Limaj


Ne “sakatët “ e krijimit, do të na mbys poezia Nga pena jonë e çalë zhduku i thotë letërsia… Rrokjet i rrëmbejmë zvarrrë, rim’e ritm hedhur përtej Zhgarravinat varg a prozë ,zot o zot si t’i zbërthej… Abuzojmë me lirinë, nën “Avangardë “ mbuluar Poeziçkat që stamposim dhe fjalëkryqin kaluar… Të ketë evoluar globi ,populluar filozof?!.. Lexo-lexo-trilexooo…rrudh buzët e hidh në kosh… E arrira është mister, byp shpërthen me gurgullime S’e do trokthin hop e dop…, pengesa , keqtingëllime!…

27 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page