top of page

Lum i heshtur


Lum i heshtur

Astrit Lulushi


Kur koha ndalet

Lumi është i ngrirë

Dhe moti bëhet akull,

Atëherë pyet veten,

Nëse kjo është jeta.

Të tjerët në rrugën e gjatë

Të ngadaltë të mendimit kanë hyrë.

Disa përpiqen të ndihmojnë

Ose për të lënduar,

Megjithëse vazhdo të pyesësh -

Çfarë ndryshimi dashuria,

Ose urrejtja më e fortë ka bërë?

Kthehu te lumi i heshtur dhe prit

Rryma është atje, e fshehur.

13 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page