top of page

KUR DHE HENA…


DY POEZI NGA MYSLIM MASKA

KUR DHE HENA…

U çmendën MANUSHAQET

Nëper ferra,

U dehën bletët kur thithën nektarin e tyre

Përse duhet të vdesim?...

Kur dhe Hëna

Na perkëdhel

Dhe përlotet…

ATJE KU ME VRANË…

Atje ku më vranë,

Mbinë trëndafila dhe burime…

Udhëtarët,

Falen dhe qajnë!... 6 tetor 2023, Athinë

40 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page