top of page

I DASHURI PERIKLI!


PËR TY KËTO VARGJE, I DASHURI PERIKLI!

In memoriam, PERIKLI LLUKË ÇUNI *

(elegji)


Nga Përparim Hysi Si ike kaq papritur, i dashuri PERIKLI? Tek ti buçiste shëndeti. Oh, sa më dhimbesh, o shpirtflori! Se lajmi më rrënqethi. Ç'të them më parë (s'e kam të lehtë) Njeri me shumë virtute NJë nxënës i shkëlqyer dhe ushtarak ekselent Dhe me shumë kontribute. Ti, myzeqar, mbete në ELBASAN NJë ELBASAN ,i gjithë, ty të njeh Ushtarak i Zoti nga zemra xhanan Sa kujtime të bukura pas le! Ku është ai REPARTI I TANKEVE NË KRASTË? Ja me sy andej po ikën KOMANDANTI! Tek shkruaj,sikur në shpirt kam plagë Mallkim për covidin që nuk të fali. PERIKLI I DASHUR! Si mund të të them:-Lamtumirë?! Po unë kam qenë mësuesi yt!!! Tek e mbyll, me të vërtetë që nuk ndihem mirë Ndjej dhimbje dhe loti po më mbyt.

* Ka qenë komndanti i Repartit Tankist në ELBASAN.

Tiranë,11 janar 2021

44 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page