top of page

HALLA


Natasha Limaj


Hallë s’kisha, hallë isha Në derë babe me kimet… Pritej si ëngjëll nga qielli Kjo halla që bëra vet… Syt’kristale, mbi qepalla Sa u dha në derë kjo halla… Porsi zogj me cicërima Të vëllait, ngazëllima… Flak’e zjarr u ndez shtëpia Plasi pllaka , ka ardh bija… Dhe muret u bënë me gojë Tamamë…,” soja në sojë ”… Në fund të botës të veeeej Kokën mbrapa do ta ktheeeej... Kënaqsi, o të jesh hallë, Edhe ke ,edhe kanë mall!...

39 views0 comments

Comentários


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page