top of page

Flick tek Chelsea?


Largoi Pochettinon, Chelsea kërkon ta zëvendësojë me një strateg gjermanLargimi i Mauricio Pochettino-s nga Chelsea ka vënë në lëvizje drejtuesit për të gjetur një trajner të ri. Në majën e listës së dëshirave, për momentin, ndodhet Hansi Flick, ish trajneri i Bayern Munich dhe përfaqësueses gjermane, por në Spanjë, Flick lidhet edhe me një kalim të mundshëm në Barcelonë, për të marrin vendin e Xavi Hernandez.

Gjithnjë sipas mediave, edhe dëshira e vetë Flick është të drejtojë Barcelonën. Sigurisht mbetet për t’u vendosur përfundimisht e ardhmja e Xavi Alonsos, por deklaratat e tij kundër drejtuesve të klubit vështirë se mund të kalohen në heshtje nga Laporta.


Largimi i Mauricio Pochettino-s nga Chelsea ka vënë në lëvizje drejtuesit për të gjetur një trajner të ri.

8 views0 comments

Comentários


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page