top of page

Emigranti


Emigranti

Nga NDREK GJINI

Në këtë vend ku nuk kam le

Kam dhe, por jo atdhe.

Jam zog i pa fole.

Kam banesë

Por jo shtëpi.

Kam plot miq

Por jo miqësi.

Kam fe

Por jo besim.

Kam dritë

Po jo ndriçim.

Në këtë vend ku nuk kam le

Jam zog i pa fole.

107 views1 comment

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page