top of page

DY LIRIKA NGA MYSLIM MASKA


DY LIRIKA NGA MYSLIM MASKA

DHE KUR SHKUAM TE BURIMI…

Dhe kur shkuam te burimi

Ai, një çast ndali.

Sytë e tu ngjyrë jasemini

E ngrinë për së gjalli!...

VETMI….

Vetëm, fare vetëm vërtitem në shtëpi

Si në një kafaz, si në një burg

Herë – herë flas përçart si në çmendi

Herë them profeci si një murg…

30 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page