top of page

Dy fotografi, jo thjesht si memorje


Dy fotografi, jo thjesht si memorje


Dy ditë më parë në rrjetet sociale qarkulluan dy fotografi. Njëra ishte nga lufta e Kosovës. Tjetra ishte e ditëve më të fundit. Njëra ka në sfond ikjen e një protagonisteje të luftës barbare nga Kosova. Tjetra flet për një jetë të re të sigurtë. Të dyja flasin më shumë se një memorje. Dhe për to në rrjetet sociale vetë Ambasadori Jeff Hovenier shprehet: "Ishte kënaqësi të takova Sherife Lutën dhe familjen e saj në festën e Ditës së Paqes më herët sot. 23 vjet më parë, Sherife u bë fytyra e një lufte brutale pasi ajo dhe fëmija i saj u larguan nga Kosova. Sot, ata janë të sigurt dhe Sherife është në të djathtën time me kostum jeshil." Jeffrey M. "Jeff" Hovenier është një diplomat amerikan i cili shërben si ambasador i Shteteve të Bashkuara në Kosovë që nga viti 2022.
5 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page