top of page

DHE KUR SHKUAM TE BURIMI…


TRE POEZI NGA MYSLIM MASKA

RRUFEJA…

Më ra rrufeja në mendje,

Për bukuritë e kësaj bote

Kur e putha buzën tënde

Më ra rrufeja në mendje

U dogja me

jetën magjiplote…

12 tetor 2o22

DHE KUR SHKUAM TE BURIMI…

Dhe kur shkuam te burimi

Ai, një çast ndali

Sytë e tu ngjyrë jasemini

E ngrinë për së gjalli!

VETMI….

Vetëm, fare vetëm vërtitem në shtëpi

Si në një kafaz, si në një burg

Herë – herë flas përçart si në çmendi

Herë them profeci si një murg.

Ju lutem, më bëni NJERI…


31 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page