top of page

GRUA!


Marjeta Musaraj

GRUA!


Nga Marjeta Musaraj


Nuk vret shpirti i gruas i ndricuar As kur e vrasin dhe shpirtin i lendojne Falet per njerezit, ligesise harbuar Ndaj mbetet hyjni qe njerezit i kendojne E tille lind qe ngjizjes se brishte Tere jeten lind jeten jetes dashuruar Dhe nena e thinjur nuk eshte e trishte Femijet ledhaton me te rrudhurat duar Kjo eshte magjija grua e vertet Buze celur e embel dhe deshperuar Nxjerr nga shpirti dashuri nje jete Jeton per krijesat vetveten te harruar.


#Marjeta #Musaraj nga libri. Kur ti mungon!

42 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page