top of page

Mua


Teuta Beqari Osmani

Një mesazh nga znj Ilirjana Sulkuqi!

Të përgëzoj dhe të uroj shpirtërisht për këtë poezi , që flet sa për një libër poetik...Vazhdo, e dashur Teutë, vazhdo...Poezia është udha , ndoshta , më e vështirë e artit, por jo e pamundur për ta udhëtuar , sëbashku me shpirtin. Suksese dhe mbaji fort të dyja:penën dhe penelen!Mua Mua më konkurojnë dhe stinët Stinët e lëna stogje për të ardhmen Stinët e shkuara si flet kalendarët E stina që tani sapo erdhi e shkruar dallgëve E shkruar me kalem me ngjyra ylberi Me bojërat e lëngëta si retë në qiell Me ngjyrat e lapsave shumë vargjesh Të bëra mes fantazisë së fëmijëve engjëj Të bëra me ëndrrat e tyre si në djep Të bëra nga gjurmët e tyre si fletë Fletët që përshkojnë natyrën e bukur Ku flet në agim dielli ditëve ndritur. Teuta Osmani 6.6.2016 USA

43 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page