top of page

Ti


Agim Bajrami

Ti (Nga cikli i lirikave të ngujimit)


Ti në sy mê ulesh për çdo mbrëmje Po kurrē nuk mē fton nē pērqafim Sikur i ke ikur ndonjē ëndrre Dhe tek unë ke ardhur krejt gabim


Ndaj dhe tē kundroj i turbulluar Pak dyshues, por edhe kureshtar Ndonese asnjē here s'jemi takuar Une diku besoj se te kam parē

Ndonjeherë mē dukesh si një grua Ndonjeherë më shfaqesh thjesht si erē Qē ke qejf tē rrish ca kohē me mua Dhe pastaj tē zhdukesh menjēherē

Ndaj njē zē mē thotë tē tē afrohem Dhe ti flak dyzimet atje tej Ka ca gjēra qē me sy kuptohen Dhe nuk kanë nevoj qē ti zbērthej

Ti nē sy më ulesh pēr cdo mbrēmje Ndaj ka.kohe qē gjumi shpejt mē zē Vetem lus vetveten mos pērmendem Se ateher ti ikën , e s'vjen mē

61 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page