top of page

ZEMRA BUJARE


Sami Hidri Iowa - USA

Sami  Hidri Iowa - USA ZEMRA  BUJARE Ajovanë ( Njerzit e Iowa)me shpirt të mirë Hapet portat në të gëdhirë Pa te ditur pa të njohur Shpirtërat tanë I ka ngrohur Ku kemi vajtur dhe qëndruar Me buzëqeshje na janë drejtuar Herën e pare kur kemi mbritur Cdo njeri na ka pritur Bujari shpirti I tyre Kur ti ëndërr tek neve hyre Fusha të gjata dhe të gjëra Fjala ndihmë qe e para Dritën jeshile tek ju gjetëm Kur rrugën morëm nuk ishim vetëm Kudo ku shkuam dhe qëndruam Me fjalë të mira ju uruam Si femija na keni pritur Hapet krahet duke na gjezdisur O ju zogj qe fluturoni Tek Ajovanet (Njerzit e Iowa)te qëndroni 10 Shkurt 2020

17 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page