top of page

TOKA E KUQE…


MYSLIM MASKA


Me rastin e ditëlindjes dhe pesëdhjetë vjetorit të botimit të poezisë time të parë

në gazetën “ZËRI I RINISË” Faleminderit.

Aty ku linda,

Kishte pak tokë dhe shumë gurë.

Toka e kuqe dhe gurët stërrallë…

Ndoshta nga kjo në shpirt

Më buisin lulekuqe,

Ndoshta nga kjo

Ne zemer kam kaq zjarr

121 views8 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page