top of page

Rikthimi në shtëpi për shqiptarët e bllokuar jashtë , MEPJ publikon oraret kur mund të telefonohetRikthimi në shtëpi për shqiptarët e bllokuar jashtë vendit, MEPJ publikon oraret kur mund të telefonohet


Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme në bashkëpunim me Përfaqësitë Shqiptare në botë, është duke punuar për të mundësuar rikthimin e qytetarëve shqiptarë që kanë ngelur të bllokuar në vende të ndryshme të botës, si pasojë e mbylljes së kufijve nga COVID-19. Teksa ka publikuar numrat e kontaktit, MEPJ thekson se ka disa orare kur mund të telefonohet.

Nga situata e krijuar prej pandemisë Covid-19, shumë shtetas shqiptarë kanë ngelur të bllokuar në disa vende të ndryshme të botës. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë shtetasit shqiptarë, se janë duke u marrë masa për kthimin në Shqipëri të qytetarëve shqiptarë që kanë ngelur të bllokuar në vende të ndryshme të botës, si pasojë e mbylljes së kufijve nga COVID-19. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, në bashkëpunim me Njësinë e Krizës të ngritur në MEPJ dhe Përfaqësitë Shqiptare në botë, është duke punuar për të mundësuar rikthimin e këtyre qytetarëve sipas kategorive si më poshtë:

👉 Qytetarët shqiptarë me qëndrim mbi 90 ditë në vendet ku ata tashmë janë bllokuar;

👉 Studentët shqiptarë në vendet ku ata studiojnë dhe

👉 Rastet humanitare.

Për të gjithë qytetarët që ndodhen në këto kushte, dhe kanë nevojë për ndihmë 🆘 apo informacionℹ️, telefononi📞 në numrat e vënë në dispozicion për emergjencat. Ministria e Jashtme: Shqiptarët e mbetur jashtë, ja ku mund të telefonojnë për të mundësuar rikthimin e tyre në atdhe

Përfaqësia Nr. Emergjence

ABU-DHABI +971 58 570 5112

ANKARA +905495611985

ATHINË +30 694165 8183

BEOGRAD 00 381 63 30 95 98

BERLIN 0049 1798215905

BERNË +41774099729

BRATISLAVË 00421 904 801 391/ 00421 944 223 941

BRAZIL 55 61 99114 6568

BUDAPEST +36 30 201 3676

BUKURESHT +40784932223

HAGË 0031616275159

IZRAEL 00972 (0) 54 904 2813

KAJRO 201060300388

KATAR +97470277222

KANBERA + 61 450 977 145

KOPENHAGEN +4591636640

KUVAJT 96594048219

LONDËR +44 (0) 75 18662630

MADRID +34 606 376 830

MOSKË +7 929 968 05 38

OTAVË +1 613 864 7575

PARIS +33 1 47 23 31 51

PEKIN +86 13810476221

PODGORICË 38267288757

PRAGË +420 775 041 553

PRISHTINË 00383 45 618 618

RIAD +966501905586 /966532405751

ROMË +39 3420498192

SHKUP 38975376896

SLLOVENI 38631240760

SOFJE +359 89 4311493

STOKOLM +46 73 57 42 350

TOKIO 03-3543-6861

VARSHAVË +48 501194910

VATIKAN +39 06 39721599

VJENË +00436767886324

WASHINGTON +1 347 241 4434/ +1 202 758 9526

ZAGREB 00385 91 53 07 477

KONSULLATA BARI +39 080 2055842

KONSULLATA JANINË 0030-6947072353

KONSULLATA MILANO +39 3497834666

KONSULLATA MYNIH +4915237913997

KONSULLATA SELANIK 0030 6983661224

KONSULLATA STAMBOLL 00905396566219

MISIONI BE BRUKSEL 0032485401237

MISIONI GJENEVË +41 79 151 85 04/+4122 7311143

MISIONI NATO +32 2 707 2782

MISIONI OKB NJU JORK +1 347 241 4434/ +1 202 758 9526

MISIONI OSBE-VJENË +43 1 328 8710

MISIONI STRASBURG +33 3 88 36 02 06

MISIONI UNESCO +33 (0) 1 45 68 32 44 +33 (0) 6 15 63 09 67

158 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page