top of page

Qielli


Gladiola Jorbus

Qielli


Qielli në sfond -

pasqyron ëndrrat

ngjyer në lapis lazul.

Gjiganti i përjetshëm mbi

përpëlitjen e qepallave të kohës.

Muzgu shëmbëllen me një

akuarel pikturuar blu -

brenda lotit që rrjedh si ujëvarë

në dashuritë e harruara.

Atomet e padukshme të puthjeve

përplasin krahët në terr.

Dhe qielli murmurin me vete,

mijëra lutje që rrokullisen në humbëtirë.

13 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page