top of page

NJE POEZI NGA MYSLIM MASKAGOGOLI DHE PUSHKINI…

Gogoli kur u zgjua,

Gati u çmend fare!

Celuloi Pushkinin,

E ngriti nga varret…

Pa më thuaj vëlla!

Ç’po bëhet, ç’po ndodh?

Të gjitha sa bëmë

Paskan qenë kot?!...

Myslim Maska, Athinë. 5-3- 2022.

49 views2 comments

2 Comments


I nderuar mik, poet dhe shkrimtar te falnderoj, per komentet dhe te uroj shendet e gezime. shume te fala, myslimi, Vali.

Like

Kozma Gjergji
Kozma Gjergji
Mar 08, 2022

S'kishte sesi mos t'i ngrinte nga varri kjo çmenduri putinleriane këta dy kolos të

letrave dhe shënjtorë të paqës e humanizmit, njëri ukrainas N.Gogol, e tjetri rus A.Pushkin

e t'ju kërkonin të gjallëve ta ndalnin. Një konceptim i tillë i freskët bën efekt në shpirtin e

lexuesve. Shumë urime i dashur mik!

Like

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page