top of page

DHE PSE…

Updated: Sep 15, 2023Kur i puqëm buzët,

Qeshi universi!...

M’u zëmërua ZOTI,

Më shume se unë të deshi!...

Dhjetor, 2022, Athinë.DHE PSE…

Pse ma vrave

Shpirtin tim të dlirë

Dhe më flake

Si të jem një HIÇ?

Pa më thuaj

Kush është më i mirë

Ai që vjedh

Apo ai që lyp?

Sigurisht,

Unë s’e ndreq dot jetën

Poet jam

Dhe si poet do vdes!

Dhe pse e shkërdhejnë

Të vërtetën,

Kryeministra dhe Presidentë…

16 – 1 – 2023, ATHINE

54 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page