top of page

Nje dore, fare prane e ndjej,,


Niko Prifti

Nje dore, fare prane e ndjej,, dhe nje ze te embel, qe te ledhaton,, Shpirtin, engjellit ja rrefej,, deshirat e bukura, qe mi zgjon,,


Njeriu ka shume deshira ne jete,, sa bukur, me c'do stine te dashurohesh,, Njeriu pa dashuri, eshte i shkrete,, merin me te tjeret, gjithemon harroje,,


Frutin e pjekur, vile shijoje mos e ler te thahet, permbi dege,, Vitet ikin, e shijet thartohen,, i lumtur eshte ai, qe e dashuron kete jete,,


Niko Prifti,,22, 01, 2021.

34 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page