top of page

Nipi im, je dashuri


Nipi im je dashuri

Para se të hyje në jetën time

Isha e vetmuar,

Bëra gjithçka për të mbijetuar.

Mendova se

       Jeta ime do të ishte më e mirë,

Më e mirë pa askënd në të.

Por Ti,

Ëngjëlli im i vogël,

Disi ma ndryshove mendjen.

Ndryshove të gjithë mendimin tim,

Ardhur nga një i huaj,

Nga një i huaj që u ul këmbkryq,

Tek mua,

Pa ty.

Tek një i huaj ,

Të cilin nuk mund ta heq sa duhet

Nga mëndja ime.

Nuk mundem sa brenga solli.

Por erdhe ti,

Më tregove ngjyrën e dashurisë.

Ti që i hap krahët e tu engjëllor mbi mua.

Ti që më përkëdhel faqet me doçkat e tua,

Të buta, të ngrohta, të brishta.

Të dua aq shumë sa,

Dhe mendimi për të të humbur,

Më çmend por

Dhe më mban gjallë.

Jetoj për vete sepse jetoj për ty.

Dhe them:

Kjo paska qënë dashuri.

Dhe më bën të të dua më shumë.

Ti je drita në botën time

Dhe ulëras- faleminderit dashuria ime.

Më bëre të dua veten.

Të dua ëngjëllor.

16 views0 comments

Kommentare


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page