top of page

Nga Parlamenti…Deputetët e PD grisën fletët e votimit për Lindita Nikollën, si kryetare e Kuvendit, Rama bën veprimin e papritur, i mbledh dhe i fut në qese.


Kryeministri i mblodhi letrat e mbledhura dhe i vendosi në një qese, e më pas, u ul në poltronin e tij në sallën e Kuvendit. Por, ky veprim i kryeministrit është kundërshtuar nga deputeti i PD, Belind Këlliçi, i cili deklaroi se ky akt cënonte procesin e votimit. Rama nuk preferoi të replikonte, e zgjodhi që të dorëzonte qesen me fletët e grisura në duart e deputetit.

Lindita Nikolla zgjidhet kryeparlamentare me 79 vota pro, 137 deputetë morën pjesë. Nuk votuan Berisha, Shehi e Duka, LSI kundër.

Lindita Nikolla kryetare e parlamentit, Meta e uron dhe këshillon opozitën: Tani asnjë sekondë bojkot, nuk ka vlerë dhe kuptim!

“Koha, ilaçi më i mirë”, Basha: Dhimbja që ndiej në nivel personal dhe njerëzor për vendimin është dyfishuar sot nga gjuha e Berishës.24 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page