top of page

NDERIM


Kozma Gjergji

(Artistes mbarëkombëtare Nexhmije Pagarusha) 

 Nga Kozma Gjergji


Edhe nga skaji më i largët i botës 

Vjen tek Ti dashuria jonë 

Të të përulet me nderim 

E mbulojë me lule 

Në ikjen e pa kthim.

Sikurdoherë 

Zëri yt do na përçojë

Butësi kodrash e lartësi malesh, 

Gjerësi fushash e pafundësi qielli, 

Thellësi detesh e vrull lumenjsh

Dhe rreze që largojnë ngricën e terrin… 


50 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page