top of page

Me grimin e grimcave


Me grimin e grimcave1.


Djalli ecën

brigjeve të një pellgu të zi të thellë

mendja që e ndjek është shkaku.


2.

Vetvetja ka krijuar

demonë që mund të vetëshkatërrohen

kërkohen në psikologji.


3.

Populli i thjeshtë e rrethon

tmerret të mahnitin

pyes veten: pse ec kaq i lirë?


4.

Tani jemi thjesht diçka

duke ecur nëpër botë si të gjithë

këtu ngelëm miqtë e mi.


5.

Kuptimi i heshtjes

heshtja është heshtje

dhe ne as që jemi këtu.


6.

E ardhmja janë njerëzit

edhe e frikshme, edhe aq shpresëdhënëse

a kemi zgjedhje?!

15 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page