top of page

La Belle FranceFillimi i gjickaje t’re aty asht dhe përkryemja e t’vjetrës i len pa mend t’gjithë bukurija jote pa skej

Në atë vend, thonë, njerëzit bajnë dashuni tue darkue e boemët kënaqen tue shetit poshtë e naltë bulevardeve tua…

Për ty e tradhtuen atdheun ata që artin e deshtën e poetët i varrosën dashnorët te ti... edhe ata shpirtna që frymë s’marrin ma zgjohen prej shansonave tua

Po mue dje idealin e msheftë ma theu loti i burgosun i nji fëmije m’at’anë telave tu...

V.I.L. (2001)26 views0 comments

टिप्पणियां


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page