top of page

KUSH JE TI?


KUSH JE TI?

Kush je Ti,

Që do të ndryshosh  Botën?

Jeta ka ligjet e veta:

Mrekullisht i tha DARVINI,

Me të vërteta

Dhe gënjeshtra:

 

Edhe unë – tha Esenini

I trishtuar

Si përherë!

Ku t’i çoj kuçkat e mia

Pa to bota

Nuk ka vlerë…

Athinë, 28- 12- 2023.


41 views1 comment

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page