top of page

Kryeinfermirja shqiptare


Hedije Hoti

Kryeinfermirja shqiptare

Mjaft emra shqiptarësh mbetën jo thjesht protagonist të situatës që kaloi Britania e Madhe dhe e gjithë Bota, por dhe një faktor më shumë për integrimin dhe përkushtimin e tyre ndaj jetës së njeriut. E tillë ishte dhe Hedije Hoti nga Suhareka është. Hoti nga Suhareka është kryeinfermiere në një spital në Londër, pikërisht në Middlesex University Hospital NHS Trust. Tre muajt e fundit, ajo vazhdimisht ka ndihmuar pacientët me COVID-19. Në repartin e radiologjisë ajo si përgjegjëse shquhet për punën e saj të mirë.

50 views0 comments

Comentários


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page