top of page

Komisionit te posacem parlametar te Taulant Balles


Rexhep Shahu


Komisioni parlamentar i Taulant Balles qe don qe mbjelle kaq shume urrjetje te neveritshme sot mes shqiptareve, bashke me mediat e neveritshme qe jane bere bori, te hetoje per kohen e UCK, dhe te gjejne:

Kush i lejoji ushtaret serbe ne vitin 1998 te hyjne ne kembe ne teritorin e Shqiperise ne Kukes, Has, Tropoje dhe me duart e tyre te vendosin ne 1400 hektare teritor te Shqiperise mina serbe antinjeri, antitank.

Kush i lejoi ushtaret serbe qe te hyjne ne fshatrat kufitare te Shqiperise dhe te largojne popullsine vendase.

Kush i lejoi ushtaret serbe qe te hyjne ne teritorin e Shqiperise administrative dhe postat kufitare te Shqiperise ti bejne nevojtore, te grisin dhe ta hedhin ne toke flamurin shqiptar nga postat kufitare.

Cfare beri taulanteria me 53 shqiptare te vdekur nga keto mina serbe dhe me 274 te plagosur e te mbetur invalide te perhershem nga keto mina serbe.

Po me pasurite, shtepite, bagetite e shqiptareve cfare u be.

Komisioni i Taulant Balles te gjeje kush e vrau ministrin e mbrojtjes te Kosoves Ahmet Krasniqin ne Tirane, kush e vrau gazetarin Ali Uka ne Tirane.

Kosisioni i taulanterise te hetoje pse Shqiperia e taulanteve nuk beri padi kunder Serbise ne ate kohe fill pas lufte.

Pushtetin ne Shqiperi e ka patur taulanteria ne kohen e luftes per Kosoven nga 1997 dhe deri ne vitin 2005.

Taulanteria te hetoje pse qeevrisjet e taulanterise kane patur e kane frike prej Serbise dhe nuk guxojne as ta kritikojne e jo me ta padisin ne gjyqe nderkombetare.

Taulanteria duhet ta dije se nuk shkon kjo kenge, nuk e heq vemendjen e njerzve kjo histori e shpifur qe don te krjijoje taulanteria, nuk mbulohen deshtimet e vjedhjet e shitja e pasurive te vendit nga kjo qeveri me skupe te llamarinta per UCK e para dy dekadave.

Nuk hiqet mendja e njerzve nga parate qe duhen dhene per termetin, per shendetin, per Covidin, por qeveria nuk i jep dhe del e mashtron ceremonialisht me arrogance te shpifur neper konferenca shtrypi ku vjellin urrejtje ne mikrofona.26 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page