top of page

Green Partners dhuron 1.000 tufa me lule për NHS


Green Partners dhuron 1.000 tufa me lule për NHS

Biznesi holandez i luleve bën gjest për të ngritur shpirtrat e punonjësve të kujdesit, stafin e NHS dhe njerëzit në nevojë. Green Partners përshkruhet si kompania më e madhe e përpunimit të luleve në Evropë dhe furnizon me mijëra buqeta nga zona e saj në Hollandën e Jugut në supermarkete në Mbretërinë e Bashkuar çdo ditë. Kompania iu përgjigj thirrjes së Greater Lincolnshire LEP për ndihmë në #FeedtheNation, dhe të enjten 9 prill, 500 buqeta u dorëzuan në CRG Homecare, i cili kujdeset për mbi 400 njerëz të moshuar dhe të prekshëm në zonën e Boston dhe Sleaford. Një dhurim i dytë me 500 tufa u dorëzua të enjten 16 prill për stafin në United Lincolnshire Spitalet NHS Trust.

12 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page