top of page

Gabim


Gabim

Astrit Lulushi


Kur mendimi lind në kokë

Dhe nuk shkruhet në letër

Farë e humbur bëhet në tokë.

S’ ecën mbi të njëjtin lumë

Sa herë kalon rrjedhën

Kur mendimi nuk shkruhet

Ti në vend ke qendruar

Duke humbur mundësinë

Veten për të ndryshuar

Bashkë me tjerë - botën.

Gabim, shanse të humbura.

S’do të ishim këta që jemi

Nën sharlatanët që mbesin.

12 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page