top of page

ERDHI PRIAMI!


Dhimitri Pojanaku

Gjilpëra e peshores nuk lëviz.

U nemit nga çudia.

A peshohet ajri,

Po drita?!

Priam është grushte grushte ajër pyjesh,

Grushte dritë yjesh,

Ka gjumin e engjëjve tani

Ne ecim në majë të gishtave si balerinë,

Dhe as gjilpëra e peshores nuk do më të lëvizë,

Trembet mos prishë magjinë...

___________

Tiranë - Pogradec, nëntor 2021.

10 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page