top of page

EKONOMIA E DASHURISË


NORMAN MAILER 1923 -2007

Norman Mailer Kingsley (Long Branch, 31janar, 1923 - New York, 10nëntor, 2007). ishte një shkrimtar amerikan, anëtar i Generation Beat. Gjithashtu ai ka punuar për kinemanë si aktor dhe regjisor. Nga librat e tij disa janë kthyer në skenarë.


Sytë e tu

janë të bukur

Tha dashuria

ime

Po thashë unë

sytë e mi

panë

gjirin tënd

prandaj edhe

janë

të bukur.

(por zemra ime

Ishte e zhytur

në atë

llogaritje

të shpirtit

që mat

fitimin

dhe koston

e transformimeve

nga bukuria

në pushtet)

Sytë e tu

janë të bukur

tha dashuria ime

dhe më

la

pastaj


Perktheu Faslli Haliti

14 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page