top of page

DY POEZI NGA MYSLIM MASKA


DY POEZI NGA MYSLIM MASKA

Identitet…

Më mori për dore si një të verbër

E më çoi larg,

Shumë larg…

Dhe bënë kaq ngricë,

Dhe bën kaq terr,

Dhe s’di kush është

Dhe s’di kush jam!...

JEMI NE FAJTORË

Natën

Edhe i verbëri fle,

S’i duhet fare

Drita…Po nesër?

Jemi ne fajtorë?…

29 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page