top of page

DHJEROKRACI


VARËSI

Tërë jetën në çdo skutë më kanë përgjuar, Ndaj unë sot revanshin po të marr, Big Bradher!... Kam mall për kohën kur jam spiunuar, Rrofsh, Vëlla i madh, që syrin ma bëre kâmer!


DHJEROKRACI

Rrofsh e qofsh, Sali Berisha, Që na ngrite mbi dy gishta, Me njërin shtove mejhanet* Dhe me tjetrin, eh... sallhanet*!

*shtove mejhanet- ca statistika thonë se kemi qenë i pari vend në Evropë për numrin e pijetoreve për banorë. *sallhane- thertore, qen rrugësh, qen thertoreje.


BILARDO

Shpesh ne themi se shtyjmë ditët E si gurë bilardoje i gjuajmë me stekë... Kujtohemi ne të gjorët, kur na dalin thinjët, Se në Vrimat e Zeza kemi rënë vetë!

16 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page