top of page

Fjala e lirë


Poezi nga Zamira Agalliu


Fjala e lirë


Fjala e lirë

ecte lakuriq

në këmbë

elegante

hijerëndë

e mirë

e bukur

e dlirë

shkuan të lënduarit

i hodhën peshqirë...

52 views2 comments

2 Comments


Kozma Gjergji
Kozma Gjergji
May 19, 2022

E freskët në konceptim, modernitet dhe kumtin që përcjellë.

Një shkarkesë poetike trullosëse. Përgëzime Poetes!

Like

Nje poezi brilante. Urime. Me respekt: Myslim Maska, Athine.

Like

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page