top of page

Prurje e re në letërsinë shqipe


Prurje e re në letërsinë shqipeE lexova me një frymë tregimin e Fatmir Terziut "Loja gjarpërore". Është aktual për nga përmbajtja dhe ka në gjetje alegorike shumë të menduar që përket me vjedhjen e arit në Shqipëri si dhe me udhëzimet e fshehta të Ramiz Alisë. Më pëlqeu propozimi për President. Shumë urime për këtë prurje të re në letërsinë shqipe!


Avdulla Kënaçi

18 views0 comments

Comentarios


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page