top of page

Mungesa


Mungesa

Fatmir Terziu


Ti e fute fenë në gojën time si një mbushje metalike

para se gjuha ime të mësonte lakimin e emrit tim të mirë

mendimet e mia nuk kanë asnjë kuptim përveç asaj që më ke ngjizur

Fatmir!


I tillë jam sot

retë e shtrydhin lotin tënd rubin

më mbushin, pa dyshim të çarat dhe dhimbjet e mia

sa hap sytë Ti je zhdukur,

mungesën era atje Lart ma shfryn

deri në Hënë,

Unë mbetem një anije e përulur

notoj në lotët e tua Nënë.

34 views4 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page