top of page

In memoriam DURO MUSTAFAI


Duro Mustafai

DHIMBJEN  DOT  NUK E MBAJ                  In memoriam   DURO MUSTAFAI

Nga Përparim   Hysi

Dhimbjen me vete dot nuk e mbaj Për ty,DURO MUSTAFAI! Vdiq DURO   GAZETARI Vdiq POETi, vdiq shkrimtari.

Vdiq DUROJA nga VLORA Kush do nxjerrë gazetën "HORA"? HORA është VRANISHTI i vjetër E përjetoi,për 20-vjet,si askush tjetër.

Me origjinë qe nga VRANISHTI Dhe VRANISHTI për të:-shpirti! Kish një zemër safi ar Kish një shpirt qelibar.

Shpirt brishtë si një fëmijë  Halli yt bëhej i tij. Nëse moti sot po qan, Qan për DURO MUSTAFAN.

Emri i tij gdhëndur në libra Qe behar që përzë libra. Kudo shkeli e punoi Emri i tij mbahet në gojë.

Mbahet në gojë veç për mirë Se kish shpirt-xhevahir. Këto vargje sot i shkrova Se aq shumë u sembova.

Humba DURON! Humba mikun! Ku ta gjej më fsinikun? S'të hem dot:- Lamtumirë! Më beso:- Nuk ndjehem mirë...

                                   Tiranë,22 dhjetor  2019


61 views12 comments

12 תגובות


Prof Dr Fatmir Terziu
Prof Dr Fatmir Terziu
23 בדצמ׳ 2019

Lida Lazaj Ngushellime!

לייק

Prof Dr Fatmir Terziu
Prof Dr Fatmir Terziu
23 בדצמ׳ 2019

Aferdita Lufta Lolja NGUSHELLIME FAMILJES PER HUMJEN E NJERIUT TE URTE E TE MIRE DUROS DHENDRIT TE ELbASANIT I PERJETSHEM KUJTIMI I TIJ U PREHTE NE PAQE

לייק

Prof Dr Fatmir Terziu
Prof Dr Fatmir Terziu
23 בדצמ׳ 2019

Xhevahir Skura U prehtë në paqe! Qoftë I pa harruar!

לייק

Prof Dr Fatmir Terziu
Prof Dr Fatmir Terziu
23 בדצמ׳ 2019

Mimoza Kazazi Boci U prehte ne paqe.

לייק

Prof Dr Fatmir Terziu
Prof Dr Fatmir Terziu
23 בדצמ׳ 2019

Janaq Pani Ngushëllimet tona për familjen, të afërmit dhe miqtë e shokët të të ndjerit.

לייק

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page