top of page

VISAR ZHITI FITOI “LE GRAND PRIX DE POÉSIE”


VISAR ZHITI FITOI “LE GRAND PRIX DE POÉSIE” ÇMIMIN MË TË MADH TË AKADEMISË SË FESTIVALIT BOTËROR TË POEZISË “MIHAI EMINESCU”

NË CRAIOVA, RUMANI

Poetit e shkrimtarit të madh shqiptar Visar Zhiti iu akordua Medalja “Mihai Eminescu” duke e shpallur laureatin “Antar Nderi të Akademisë”. Ky është një lajm i gëzuar për letërsinë shqipe, për kulturën shqiptare.29 views1 comment

1 comentário


Pirro Loli
Pirro Loli
22 de jun. de 2022

Me behet zemra mal, pwr cmimin e madh qw ka marrw VISARI nw Rumani. Urime dhe suksese tw metejshme. Gjithmone e kam konceptuar personalitetin e tij si vlere kombwtare. I

Curtir

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page