top of page

VETËM VIJME…

Updated: Oct 12, 2023


VETËM VIJME…

M. MASKA

Vetëm vijmë…

Vetëm shkojmë…

Ë TMERRSHME KJO BOTË!...

Dhe po të donim

Unë dhe TI

Nuk e ndryshojmë dot.

Ndaj po iki,

Lamtumirë,

Me jetë nuk u ngopa!.

Këtë e dinë

Shenjtët më mirë

S I ËSHTË E VËRTETA…


NJE LIRIKE NGA MYSLIM MSAKA

Si ta puth buzën tënde’

Kam shumë frikë!...

Je nje BUKUROSHE ËNDRRE

Lajthite dhe Perënditë… 11 tetor 2023 ,Athinë.


49 views0 comments

Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page