top of page

VËLLEZËRIT


VËLLEZËRIT

 

 

Grindur tërë kohës  me njëri tjetrin përherë

Për këtë mbetën duke fajësuar të tjerë

Si s’ua nxuri gjuha të kishin thënë

Fajin e kemi vet, sikur dhe vetëm  njëherë.

 

E ndarë, e përçarë

As qielli s’i pranon.

 

Portën s’ka për t’ua celur asnjëherë.

10 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page