top of page

TE KY FËMIJË


Pozaet Qose

Te buzët shfryn adoleshenca, Si një tsunam, që përmbys botën. Te sytë hareshëm qesh pranvera, Me lule puthjesh stolis tokën.


Te balli troku i një bastuni Me hapa dhembjesh përshkon thinja, Si udhë e verbër e një lumi, Që nis e sos te dashuria.


Te ky fëmijë i shoh të gjitha Dhe jeta bëhet kaq e thjeshtë, Sa buzagazi, që sjell drita, Kur troket zgjimi çdo mëngjes...

14 views0 comments

Comments


Shkrimet e fundit

fjalaelireloadinggif.gif
bottom of page